servis

Čištění vertikálních žaluzií naší technologií zákazníka neomezuje,  demontáž a montáž zabere jen minimum času. Po domluvě na určitém termínu žaluzie demontujeme a po vyčištění  instalujeme zpět. Žaluzie si u nás můžete jakoukoliv dobu uskladnit (např. při rekonstrukci nebo malování apod.).

Čištění žaluzií je přizpůsobeno typu lamel a stupni znečištění (můžeme navolit různé programy praní - různé materiály snesou různou zátěž). Náš způsob čištění je mnohem šetrnější a účinnější než metody čištění  u zákazníka, kde může velmi snadno dojít k poškození jednotlivých lamel, nebo k zaprání, třepení či tzv. sprchy, kdy po žaluziích stéká voda s čistícím přípravkem. V těchto případech zůstanou žaluzie po "vyčištění" mokré, odkapává z nich voda a některá spodní závaží mohou zanechat rezavé skvrny.

Vypracovali jsme ohleduplný systém čištění žaluzií - lamely odvážíme do čistírny a co nejdříve je to možné je vyčištěné, usušené a antistaticky upravené instalujeme zpět - pracovní režim zákazníka zůstává takřka nenarušen.

Žaluzie pohlcují prach a nečistoty stejně jako záclony, proto je čistěte pravidelně. Pravidelným ošetřováním vertikálních žaluzií prodloužíte jejich životnost

6 rad jak čistit žaluzie

Žaluzie jsou dnes součástí snad každé domácnosti. Mají svůj půvab a jejich funkce ochrany před slunečními paprsky nebo nevítanými pohledy je nepopiratelná. Vždy však přijde okamžik kdy je potřeba žaluzie vyčistit a to je chvíle na kterou se vůbec netěšíme. Je několik možností jak čištění realizovat od oficiálních doporučení výrobců po vyzkoušené tipy hospodyněk.

Tip č.1

Velice účinná ale také velmi pracná je metoda vlhkého hadříku. Do vody nezapomeňte přidat čistící prostředek nebo velice účinný je také obyčejný ocet. Navlhčeným hadříkem pak opatrně otíráme lamelu po lamele vždy dávejte pozor aby nedošlo k mechanickému poškození lamel. Okolo vodících žebříčků a lanek musíme postupovat opatrně abychom zbytečně nesnižovaly jejich životnost.

Tip č.2

Další mnohem snadnější ovšem méně účinnou metodou je čištění žaluzií vlhkým hadrem po celé ploše. I zde aplikujte čistící prostředek nebo ocet do vody. Nejprve sklopíme žaluzie na jednu stranu a opatrně setřeme. Poté žaluzie přetočíme a otřeme po druhé straně. Vždy je třeba žaluzie důkladně osušit buď suchým hadrem nebo fénem. Bohužel v místě kde se žaluzie překrývají nečistota zůstane. I v tomto případě postupujte opatrně aby nedošlo k poškození žaluzií.

Tip č.3

Další variantou čištění žaluzií je použití speciálních kartáčů přímo určených k čištění žaluzií. Tyto kartáče nám umožňují čistit několik lamel najednou a to jak vlhkou tak i suchou cestou. Pokud použijete mokrý způsob čištění nezapomeňte opět použít čistících prostředků. Touto metodou si práci velmi urychlíme aniž bychom snížily kvalitu čištění. Tyto kartáče se na trhu dají koupit již od 50 Kč.

Tip č.4

Žaluzie demontujeme a vyčistíme ve vaně. Zde musíme dát pozor aby silný proud vody nepoškodil lamely. Staré typy žaluzií šlo snadno vyháčkovat, to bohužel u moderních žaluzií již neplatí. Demontáž a montáž pak může být mnohem pracnější než čištění žaluzií samotné. Také zde hrozí vysoké riziko poškození žaluzií. Tento tip i když Vám ho jistě někdo poradí nedoporučujeme.

Tip č.5

Velice dobrým pomocníkem při čištění žaluzií může být vysavač. Nesmíme však nikdy zapomenout snížit výkon vysavače, abychom lamely nenasály do nástavce vysavače a tak žaluzie nepoškodily. Je také velmi důležité použití nástavce. Moderní vysavače již mají širokou škálu nástavců. Nejlépe je použít nástavce s dlouhým chlupem, nebo ještě lépe nástavce přímo určené pro čištění žaluzií. Tyto nástavce již lze na našem trhu zakoupit.

Tip č.6

Objednání úklidové firmy. Tato možnost je velmi lákavá jen má tu nevýhodu že nás to bude stát nějakou korunu. Cena čištění žaluzií se pohybuje od 20Kč za m2 a to v závislosti na míře zašpinění. Také nesmíme zapomenout že se žaluzie čistí z obou stran takže se cena za m2 žaluzie násobí dvěma. K ceně je ještě potřeba připočítat náklady na dopravu.

Ceník čištění  vertikálních žaluzií

1 běžný metr lamely: 25,- Kč

Výše uvedená cena je bez DPH

Cena nezahrnuje dopravu, která činí po Praze paušálně 312,- Kč včetně DPH za jednu cestu a demontáž a montáž žaluzií v částce 470 Kč včetně DPH za každou započatou hodinu.

Doprava mimo Prahu je zajišťována dle dohody.

Ceník náhradních dílů 

závaží 25 Kč / kus

ramínko 10 Kč / kus

řetízek 25 Kč / m

Pozor akce ,,nové za staré''

Přicházíme za Vámi s akční nabídkou výměny starých lamel za nové kdy cena nové lamely činí pouze 30 Kč / m lamely což je pouze minimální rozdíl mezi novými lamelami a praním. Nabídka se týká níže uvedeného vzorníku.

Výše uvedené ceny jsou bez DPH

Cena nezahrnuje dopravu, která činí po Praze paušálně 312,- Kč včetně DPH za jednu cestu a demontáž a montáž žaluzií v částce 470 Kč včetně DPH za každou započatou hodinu.

Doprava mimo Prahu je zajišťována dle dohody.

ON-LINE POPTÁVKA

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
Invalid Input
Neplatný Vstup
Zaměření, konzultace a kalkulace u Vás doma zcela nezávazně a zdarma. Pokud nebudete s naší nabídkou spokojeni nezaplatíte ani korunu.